Wotore 5 Gdańsk

DATA: 2022/05/06 | KATEGORIA: dr Kołodziejska |


…o ile wśród wojowników można mówić o bezpieczeństwie…
Wotore jest to organizacja promująca pojedynki mężczyzn (na tą chwilę) bez rękawic, nagolenników czy innych niż osobiste ochraniaczy. Wachlarz technik jest szeroki. Jak się okazało na ostatniej gali, nawet wepchnięcie palca w oko może zostać uznane za technikę kończącą mogącą zadecydować o zwycięstwie…(ajć! Zasady?)


W długi weekend (29 kwietnia) miałam przyjemność i satysfakcję zabezpieczać odbywające się w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku widowisko. Wotore 5 Gdańsk- gala walk na gołe pięści. Nie jestem pewna na ile jest to sport, ale z całą pewnością emocjonujące widowisko. Być może bliżej temu do sztuki. Wyzwala w człowieku pierwotne instynkty. Sprawia, że atmosfera gęstnieje przesycona potem, krwią, testosteronem i adrenaliną. Otula ludzi zgromadzonych na arenie. Rządnym bodźca by powstać z marazmu, docenić własny komfort i bezpieczeństwo - polecam. Potencjalnym „zawodnikom”, zwłaszcza młodym, zafascynowanym możliwą „karierą” odradzam. Z pewnością zdecydowanie przyjemniejsze jest to widowisko z bezpiecznej pozycji.Chapeau bas dla chłopaków - nie jednego wychowało blokowisko. Wybrali sport. Przecież nie wszyscy, nie zawsze lali się na gołe pięści. Większość mnóstwo lat trenowała kick boksing (niektórych kojarzę z kadry), reszta też musiała włożyć w sport mnóstwo pracy. Są lepsi niż większość pseudograpplerów z podrzędnych organizacji. (Częste mikrourazy są co najmniej tak destrukcyjne dla OUN jak jednorazowy, bestialski łomot, niestety).

Nie ja za to odpowiadam, że część chłopaków, którzy w młodości wiarę pokładali w sporcie czeka taki koniec kariery. Niektórych w najlepszym przypadku. W dalszym ciągu lepiej, że tutaj, między sobą, a nie na ulicy. Wreszcie - niektórych z nich pamiętam. Potrafię zrozumieć co to znaczy chcieć chwały, uznania i 50-ciu kawałków za coś co robiło się całe życie dla medalu i dumnego uścisku trenera. Nie wielu sport amatorki obchodzi.

Kiedyś łobuzów sport miał wychować, zahartować, uszlachetnić. Nie masz talentu do nauki? Społeczeństwo znajdzie Ci miejsce. Sport uczy jakie jest życie. Chcesz być wolny? Pozostać sobą? Musisz walczyć.